منوی دسته بندی

انواع کفپوش خودرو

کفپوش خودرو

کفپوش خودرو را خریداری می کنید، به صورت فابریک دارای کفپوش های پلاستیکی می باشد. ولی جنس پلاستیکی زیاد خوب و مطلوب نیست و ممکن است خیلی زود سوراخ شود.

داشتن زیرپایی از کثیف شدن خودرو جلوگیری می کند و تمیز کردن کفپوش خیلی راحت تر از تمیز کردن کف ماشین است، زیرا شما به راحتی کفپوش را بیرون آورده و تمیز می کنید.

استفاده کردن از کفپوش در روز هایی که برف و باران است، مانع از کثیف شدن کف خودرو می شود. همجنین کفپوش هایی که جای پا دارند به راحتی نشستن راننده کمک می کند.

با ما همراه باشید در این مطلب می خواهیم شما را با انواع کفپوش ها آشنا کنیم.

چرا از کفپوش باید استفاه کنیم؟

کفپوش ها اهمیت زیادی برای یک خودرو دارند و نه تنها گرد و خاک کفش های شما را می گیرد بلکه باعث می شود پاهای شما راحت باشد. وقتی که جنس کفپوش ها نرم و مناسب باشند، پاهای شما حین نشتن و یا رانندگی کردن اذیت نشده و کمتر خسته می شوند.

کفپوش ها در رنگ و انواع مختلفی در بازار ارائه شده که هر کدام از این ها با توجه به کیفیتی که دارد قیمت های مختلفی نیز دارند.

برای اطلاع از سرویس دوره ای خودرو تویوتا می توانید به دیگر مطالب سایت سری بزنید

انواع کفپوش خودرو

کفپوش پارچه‌ای

کفپوش پارچه ایی

همانطور که از نامش پیداست از پارچه ساخته شده اند و جزو ساده ترین نوع کفپوش ها به شمار می روند. در انتهای این کفپوش ها از پلاستیک استفاده شده که از سر خوردن آن جلوگیری می شود. این کفپوش ها برای انواع مختلف خودرو ها موجود بوده و نصب آسانی نیز دارد. اما باید گفت این کفپوش های پارچه ای دوام زیادی ندارند و ممکن بوده که در مدت کوتاهی نشود از آن استفاده کرد.

جذب کمی دارد و بعد از کثیف شدن باید آن را شست.

کفپوش سه بعدی

کفپوش سه بعدی

این کفپوش ها پلیمر های خاص پلاستیکی دارند و از گران قیمت ترین کفپوش ها به شمار می روند. طراحی آن نیز به صورتی بوده که فضای مناسبی برای کف پاها دارد تا راننده و سرنشینان راحت باشند.

جنس آن نیز به طوری بوده که می توان آن را دائم شست و بعد دوباره از آن استفاده کرد. جذب بالا و خاصیت ضد لغزشی دارد.

با خریدن این کفپوش ها ظاهر زیبایی را به خودرو ببخشید.

کفپوش پلاستیکی

کفپوش پلاستیکی

این کفپوش ماندگاری و دوام بالایی دارد. خیلی از خودرو هایی که به صورت نو خریداری می شود از این نوع کفپوش درون آن ها استفاده شده. این کفپوش ها مانعی برای حرکت پدال ندارد و به راحتی نمی لغزد. جنس این کفپوش های پلاستیکی به صورتی بوده که هنگام رانندگی کف پاها خسته نمی شود و  راحت بوده.

این زیرپایی ها معمولا به رنگ سیاه بوده و شستشوی آسانی نیز دارد. زیرپایی های پلاستیکی تنها برای مدل های خاصی ازخودرو ها تهیه می شود.

کفپوش حصیری

کفپوش حصیری

جنس این کفپوش ها از وینیل است و در مقایسه با نوع پلاستیکی، از ماندگاری بالایی برخوردار بوده. در طراحی گفپوش حصیری در پست آن برجستگی هایی ایجاد کردن که از لغزش آن جلوگیری شود. کفپوش حصیری برای انواع خودرو ها ساخته شده و تهیه آن نیز آسان بوده. به راحتی نیز می توان آن را شست.

کفپوش نمدی

کفپوش نمدی

این زیرپایی ها جذب بالای دارند.انعطاف پذیری آن باعث راحتی در نصب آن شده. به راحتی قابل شستشو بوده.

کفپوش ژله‌ای

کفپوش ژله ای

این زیرپایی ها با کیفیت بوده همچنین ماندگاری بالایی نیز دارند. از نفوذ کردن مایعات به کف خودرو جلوگیری می کند و قالب آن ها به صورتی بوده که کل کف خودرو را پوشش می دهد و به راحتی نمی لغزد.

قابلیت شستشویی نیز دارد.

نکاتی درباره کفپوش خودرو

کفپوش های نمدی را به راحتی شما داخل خانه می توانید با استفاده از موکت درست کنید. اما جذب و ماندگاری بالایی ندارد ولی می تواند از جذب گرد و خاک جلوگیری کند.

اگر آبی و یا مایعاتی در کف خودرو ریخته شد باید تمیز شود زیرا ممکن است باعث پوسیدگی کف خودرو شود.

وقتی میخواهید کفپوش خریداری کنید به این نکته دقت داشته باشید که سایز و اندازه خودرو باشد

امداد تویوتا

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120754822