منوی دسته بندی

روش های گرفتن گواهینامه خودرو چیست

کارت گواهینامه

برای گرفتن گواهینامه” قوانین راهنما و رانندگی در تمام کشورهای دیگر بسیار متفاوت است و همانطور روند دریافت گواهینامه. اما در کشور عزیزمان، یکی از شرط مهم دریافت گواهی نامه خودرو در سن 18 سالگی است. البته دریافت گواهینامه رانندگی کمتر باعث تغییر می گردد، اما هزینه ها نسبت به تورم، هر ساله مقداری افزایش می یابد.

در این مقاله شما را برای دریافت گواهینامه آشنا می کنیم و مدارک های مورد نیاز آن ها را با ما بررسی فرمایید با ما همراه باشید.

مراحل های دریافت گواهینامه خودرو

ثبت نام اولیه گواهینامه

انجام دادن معاینت های پزشکی

شرکت کردن در 12 جلسه کلاس آموزش رانندگی

صدور مهارت ها در انتهای جلسه دوازدهم

صادر شدن کاردکس

شرکت کردن در آزمون های آیین نامه

شرکت در آزمون های شهری

دریافت کردن رسید پست بعد از قبولی در آزمون های شهری

گرفتن گواهینامه

چه نوع گواهینامه ثبت نام کنیم؟

بهترین گواهینامه برای رانندگانی که میخواهند با خودوری سبک رانندگی کنند، گواهینامه پایه 2 بهترین نوع گواهینامه است. و اکثریت مردم از این نوع گواهینامه استفاده می کنند. در سال های پیش اسم پایه 2 گواهینامه به پایه 1 تغییر کرد.

و تمام گواهینامه ها به دین صورت نامگذاری شده اند. که باعث شده است شیوه جدید تری در دستور، پلیس راهرو قرار گرفته شد.

بر پایه اساس جدید نظام صدرو گواهینامه، گواهینامه های صادر شده از 6 نوع گواهینامه به 3 نوع گواهینامه تبدیل شده است که نام گذاری آن ها به دین صورت است. پایه1،پایه2،پایه3 تبدیل شده اند و اعتبار های آن ها درسن 65 سالگی 10است. مانند از سن 65 سالگی تا 75 سالگی است.

گواهینامه (ب 1) یاهمان پایه 3 گواهینامه، (ب 2) همان گواهینامه پایه 2  همانند گواهی های دیگه است.

وقتی که می خواهیم گواهینامه های خود را تعویض کنیم، گواهی را معادل سازی می کنند. پس به این نتیجه می رسیم که برای گرفتن گواهینامه برای خودروهای سبک گواهی پایه 3 بهتر است.

بهترین آموزشگاه کدام است و کجا برویم؟

تنها جایی که شما می توانید گواهینامه پایه 3 بگیرید برای خودروهای سبک به آموزشگاه ها مراجعه فرمایید. تمام خدمات آموزشگاه در سراسر ایران چندان تفاوتی ندارند و تمام هزینه های آن ها یکی است. پس بهترین انتخاب برای آموزش دیدن رانندگی، نزدیک ترین محل را به منزل خود انتخاب فرمایید.

حتما به یاد داشته باشید که شما بین 2 تا 3 هفته به آموزشگاه رفت و آمد داشته باشید. وبهتر است به تایم و نزدیک بودن به منزل خود فکر بفرمایید، باید قبل از رفتن برای ثبت نام حتما مدارک خود را کامل فرمایید تا دچار مشکل نشوید.

شرکت کردن در کلاس های تئوری و معاینه شدن؟

بریا اینکه بتوانید از رانندگی بهره ببرید باید از سلامت جسمی برخوردار باشید. یکی از مهم ترین سالم بودن اعضای بدن، چشمای شما است که به هیچ عنوان نباید چشم ها مشکل داشته باشد.

برای همین شما باید به یک پزشک معتمد به نیروی انتضامی معرفی و مراجعه نمایید تا معاینه های مربوطه را برای شما انجام دهد.

با انجام دادن یک آزمایش گروه خونی شما مشخص و برگه آزمایشگاه به آموزشگاه مورد نظر باید تحویل داده شود. گام های بعدی برای شرکت در آموزش های تئوری که شامل 8 جلسه 2 ساعته هستند. 6جلسه ی آن ها آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی است و 2 جلسه ی باقیمانده آموزش فنی خودور می باشد.

حضور داشتن کامل شما در این جلسات کاملا واجب و الزامی می باشد. در صورتی که نتوانستید در یک از جلسات تئوری حاضر نشوید باید در جلسات جایگزین شرکت نمایید.

قبول شدن شما در این جلسات پشت سر گذاشته، شرط حضور در دوره های آموزش عملی یا همان آموزش درون شهری است که شما در این دوره با خودرو رانندگی می فرمایید.

آزمون های آیینامه در هفته یک بار برگزار می شود، اگر قبول شدید خود را باید برای آرمون درون شهری آماده فرمایید. اگر که قبول نشدید باید یک هفته را پشت سر بگذارید که دوباره آزمون آیینامه شروع شود تا شما شرکت نمایید.

آموزش رانندگی در معابر های رانندگی

در این دوره شما باید 10 تا 12 جلسه آموزش رانندگی را شرکت فرمایید. انتخاب کرئن تایم آموزش بستگی به انتخاب نوع  استاد آموزشگاه را دارد و کمی توافقی است. بهتر است واضح تر توضیح دهیم، آموزشگاه وقت آزاد شما را در نظر می گیرد و شما باید در ساعت تایین شده کمی انعطاف پذبر باشید.

یکی از موارد تخلف، باید حتما در کلاس های آموزشی نداشته باشید مربی شما کارنامه یا همان کارت شکا را به صورت صوری مهر می کند.

اگر زمانی این اتفاق برای شما توسط اداره راهنمایی بی افتد، کارت مربیگری را باطل می کنند و بعض از مواقع هم آموزشگاه را هم پلمب می کنند. شما و مربیتان وظیفه دارید 12 جلسه ی تایین شدخ را حضور داشته باشید.

یک نکته بسیار مهم: در طول دوره ی آموزش، به هیچ عنوان غیر از خودرو های غیر آموزش استفاده و تمرین نفرمایید. زیرا قلق هر خودرویی با خودرو های دیگر بسیار متفاوت است.

شرکت کردن در آموزشگاه های رانندگی چه شرایطی دارد؟

بعد از اتمام شدن جلسه های عملی ، یک آزمونی توسط مربی از کارآموز ها گرفته می شود که ایت آزمون داخلی است. اگر صلاح دیدن برای شما یک کلاسه اضافه دیگر ـآموزشی برای شما قرار دهند که شما باید اون کلاس را شرکت فرمایید.

آزمون بعدی توسط افسر های راهنما و رانندگی گرفته می شود. قبل از اینکه در آزمون های عملی شرکت کنید باید آزمون های تئوری را قبول شده باشید.

چه مدارک هایی برای گواهینامه پایه 3 نیاز است؟

اگر به سن 18سالگی شما گذشته باشد، شما می توانید برای گرفتن گواهی نامه مدارک های لازم را آماده فرمایید. اگر خانم هستید برای ثبت نام لازم است. شناسنامه و کارت ملی همراه شما باشد، کپی داشتن از پشت و روی شناسنامه و کارت ملی از صفحه ی اول و در صورتی که توضیحات دارد، از صفحه ی توضیحات، این نوع مدارک ها بریاثبت نام شما کافی می باشد.

اگر مرد هستید. مدارک های لازم برای شما، نظام وظیفه خود را با نشان دادن مدارک روشن فرمایید، برعکس بعضی از افراد متقاضیان مذکر گواهی پایان خدمت و معافی لازم نیست داشته باشند.

در صورتی که دانشجو هستید و در حال تحصیل هستید لازم است حتما گواهی اشتغال به تحصیل را ارئه دهید.

زمانی که شناسنامه ی جدید دارید کارت ملی شما لازم نیست. باید دارای 8 قطعه عکس سه در چهار لازم است. و مدارک هایی که ذکر شده برای ثبت نام کافی می باشد. و بعد از آن سراغ تکمیل شدن پرونده ی پزشکی بروید.

تعمیر تویوتا

مجموعه تویوتا021 ارائه خدمات خودور مانند: امداد لکسوس و تعمیر تویوتا با ماهر ترین عضو در مجموعه قرار دارد و می توانید به امداد تویوتا مراجعه فرمایید.

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120754822