منوی دسته بندی

منظور از فیلتر هوای کابین ماشین چیست؟ و چه زمانی باید آن را تعویض کنیم؟

فیلتر هوای کابین ماشین

فیلتر هوای کابین ماشین، جدید تری که طراحی شده اند از این نوع فیلتر هوا در خودروها استفاده می شوند یکی از اجزای تهویه می باشند و به سرویس نگهداری ماشین محسوب می شوند که به آن فیلتر هوای کابین می گویند.

هوای که وارد کابین ماشین می شود و از طرف تهویه بخاری ماشین و این قطعه را فیلتر می کند، که از وارد شده از ذره های غبار و دیگر مسبب های تنفسی درون کابین ماشین جلوگیری کرده. و کمک می کند مقدار هوای تمیز و با کمترین آلودگی از دریچه وارد کابین کنند. فیلتر هوای کابین ماشین را باید در فاصله ها بیشتر تعویض کرد.

 نکته ای وجود دارد وقتی که در  مناطق هایی میزان آلودگی و گرده و دوده بیشتری در هوا وجود دارند باید در فاصله های کوتاه تر فیلتر هوای کابین را باید تعویض فرمایید.

شما با تعویض کردت فیلتر هوای کابین خودوری خود می توانید این اجازه را به سرنشینان اتومبیل خود داد که هوای تازه و تمیز استشمام کنند و از سری که در پیش دارین نهایت لذت را ببرید.

اتومبیل های که در مناطق های شلوغ و پر تردد هستند مانند تهران که اکثریت در ترافیک های درون شهری ساعت ها می مانند. تعویض فیلتر هوای کابین خودرو بسیار مهم است و یکی از دوره های بهتر نگهداری ماشین به حساب می آید.

وقتی هوای تازه رو وارد کابین خودرو می کند بلکه به گردش سیستم تهویه اتومبیل کمک می کند و بر کیفیت چرخش هوای اتومبیل اثر بهتری می گذارد.

برای تعویض کردن فیلتر هوای کابین اتومبیل خود را برای تعویض کردن می توانید خودوری خود را به تعمیر لکسوس بسپارید.  

فیلتر هوای کابین اتومبیل چیست؟

وسیله ای است برای تصفیه کردن ذره های گرفته شده از وارد شدن هوای ورودی که داخل سیستم تهویه اتومبیل شما است. این وسیله باعث به بهتر شدن تصفیه هوای درون اتومبیل از هر نوع آلودگی و ذره های ناپاک کمک می کند.

جنس این فیلتر هوا از کاغذ الیاف پلیسه دار تولید شده است که کارایی بسیار متفاوتی در مدل های مختلف مدیا ها و جود دارند. بعضی از این فیلتر ها از ترکیب کاغذ و پنبه هستند. ولی بعضی دیگر از فیلتر هوای که سیستم مکش اتومبیل، بیشتر شکل کاغذ فیلتر هستند و سایز های کوچک تری بودهو

یکی دیگر از مدل های آن ها شبیه به فیلتر پنبه در کارتریج هستند.

بعضی وقت ها فیلتر هوای کابین اتومبیل با فیلتر هوای درونی سوخت موتور اشتباه گرفته شده است. فیلتر هوای داخلی یا همان درونی اشتعال سوخت که در زیر کاپوت اتومبیل شما وجود دارد، که جلوگیری می کند از ورود ذره ها داخل موتور اتومبیل میشوند.

راننده اتومبیل وقتی که اتومبیل خود را برای تعویض روغن به تعمیر گاه می برید شاید با این سوال مواجه شوید که آیا فیلتر هوا را تعویض کنند یا خیر؟

این سوال به این دلیل است زمانی گرفتگی و فیلتر پر می شود در عملکرد موتور اتومبیل تاثیر می گذارد. تشخیص دادن و تمرکز شناخت این دو فیلتر بسیار مهم است. زمانی که شما فیتر هوای کابین اتو مبیل خریداری می کنید شما باید حتما توجه داشته باشید که کیفیت هوای داخل کابین که قابل تنفس خود و سرنشینان اتومبیل هستید باید کیفیت عالی داشته باشند.

فیلتر هوای کابین اتومبیل یکی از مهم ترین از عمل کردن کیربگس اتومبیل و امنیت ماشین نیست. رانندهای اتومبیل بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که فیلتر هوای سبز که مقاومت بیشتری دارند خریداری فرمایید و برای اتومبیل خو استفاده نمایید.

فیلتر هوای کابین ماشین
گیربکس خودرو

فیلتر هوای کابین در کجای اتومبیل قرار گرفته شده است؟

فیلتر هوای کابین اتومبیل یا همان فیلتر هوای کولر در قسمت های مختلف اتومبیل، و ساختار و مدل اتومبیل قرار گرفته شده است. در بعضی از اتومبیل ها در قسمت هایی قرار دارند که برای تمیز کردن دسترسی نزدیک تر و آسان تر اند. ولی بعضی دیگر از اتومبیل های عوض کردن و تمیز کردن این نوع فیلتر ها بسیار سخت تر مشکلات بیشتری دارند.

بیشترین این نوع فیلتر های هوای کابین اتومبیل، بعد از فن در سیستم های تهویع جا گذاری شده اند و بعضی از آن ها در در دریچه های بسیار کوچک قرار گرفته شده اند. بعضی از اتومبیل ها در قست های پایین صندلی سمت جلوی سرنشین در قسمت پای قرار گرفته است. برای اینکه بتوانید دسترسی بهتر پیدا کنید دفترجه راهنما اتومبیل را مطالعه فرمایید.

فیلتر هوای کابین

زمانی که فیلتر هوای کایبن اتومبیل عوض می کنند ضرری برای اتومبیل دارد؟

وقتی که فیلتر هوای کابین اتومبیل کثیف می شود و گرد غباری شده است. کارایی سیستم اتومبیل را کم تر می کند و باعث می شود جریان هوای کابین در داخل اتومبیل جریان هوا را کاهش می دهد. و در این شرایط برای افزایش به سیستم کولر نیاز داریم و برای سیستم کولر به مشکل بر می خورد. فیلتر هوای کابین اتومبیل یکی از مهم ترین سیستم تهویه است.

اگر فیلتر هوای کابین اتومبیل شما کثیف شده است و کولر خودروی شما خراب شده بهتر است برای درست کردن کولر اتومبیل درست کنین و  فیلتر هوای کابین خودرو را تعویض کنید. بهتر است اتومبیل را جای مطمئن ببرید میتوانید به امدادتویوتا اطمینان کامل داشته باشید.  

چه زمانی باید فیلتر هوای کابین اتومبیل را تعویض کرد؟

تولید کنندگان اتومبیل تعویض کردن فیلر کابین اتومبیل را باید سالی یک بار تعویض فرمایید یا بین مسافت های بین 12تا15 هزار کیلومتر رانندگی بسیار ضروری می باشد.

زمانی که اتومبیل شما در مناطق های آلوده و جاده های خاکی و گرد و غبار در ترد هستید و باید مورد توجه بیشتری توجه قرار بگیرند. در این چنین شرایطی باید فیلتر کابین خود را بین ماه های 6ماه یا 7تا9 هزار کیلومتر تعویض کنند.  

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120754822